Adrasan Tekne Turları

  Blog Yazıları

  Porto Ceneviz Koyu – Olimpos – Adrasan

  Ceneviz Koyu Akdeniz sahil şeridi boyunca rastlayacağınız az sayıda bakir kalmış koyan birisidir. Adrasan ile Olimpos arasında kalan koy, denizinin temizliği, berraklığı ve doğasının güzelliği ile görenleri hayran bırakan bir yerdir. Karayolu ile ulaşım sağlanamıyor olması bu güzelliğin hala bakir kalmış olmasında en önemli etkendir. Ceneviz Koyu’na Olimpos’tan 4,5 kilometre yürüyerek ulaşabilirsiniz ama daha güzeli Adrasan’dan tekne turuna çıkmaktır.slide-adrasan-tekne-turu-1

  Adrasan’dan farklı iki istikamete tekne turuna çıkabilirsiniz. Bunlardan birisi Suluada, Korsan Koyu istikametidir, diğeri ise Ceneviz Koyu istikametidir. İkinci istikameti tercih etmeniz durumunda Ceneviz Koyu’na denizden demir atarak koyda yüzebilir, karaya çıkabilir ve eşsiz güzellikteki doğasının tadını çıkarabilirsiniz. Olimpos veya Adrasan’da tatilde iseniz Adrasan Yusuf Kaptan’a bu güzergaha gitmek istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.

  Olimpos’tan yaklaşık 4,5 kilometre uzaklıkta bulunan Ceneviz Koyu, tekne turlarının uğrak yerlerinden biridir.

  Bakir doğası, güneşin tertemiz sulara yansıması ve daha birçok güzellikleri gözler önüne seren koy, görenlerin hafızalarında büyük bir yer ediniyor. Mavi ve yeşil burada farklı bir atmosfer yaratıyor. Naturel bir tatil isteyenler için ideal bir nokta olan Ceneviz Koyu, Olimpos’ta bulunduğunuz zamanlarda hem keşfedebileceğiniz hem de yüzerek ve güneşlenerek günün tadını çıkarabileceğiniz bir yer. Tatilinize Ceneviz Koyu’nu mutlaka dahil etmelisiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Anti-Spam Quiz: