Adrasan Tekne Turları

  Blog Yazıları

  Olimpos Tekne Turları

  Yazıyı kaleme alırken bir şeylerin reklamını yapar gibi değilde olduğu gibi yazmak daha kolay ve okunması keyifli olacak..

  Olympos bizzat benim mesken tuttuğum ve bende yeri ayrı olan bir yer. ( Ben ? Kalem sahibi oluyorum ) Yaklaşık 3-4 yıldır yılın en az 20 gününü Olimpos’ta geçiriyorum. Bu keyfi durumun Antalya merkezde yaşıyor olmamla doğrudan ilgisi var, yani aklınıza gelmesin bu ne lüks kardeşim falan diye. Antaya’da yaşıyorsanız ve içinizde o enerji varsa bir akşam üzeri hadi Olimpos yapalım diyebiliyorsunuz. Olimpos ilk karşılaşıldığında doğası ile sizi büyüleyen bir yer ama yine ilk gittiğinizde “burada ne yapılır ki yahu ? ” dedirten bir yer. Sonrasında ise aktivite bolluğu yüzünden zamanın yetmediği garip ve bağımlılık yapan bir yer. Olimpos’ta ne yapılır sorusuna verilecek çok cevap var. Likya Antik Kenti gezilebilir, Olimpos sahilinde denize girmek zaten en önemlisi ama aynı zamanda gece sahilde yıldızları izlemek harika bir adrasan_tekne_turu1-300x225zaman geçirme yöntemi. Çevrede çok sayıda antik kalıntı var, bunlardan en bakir olanı ise Olimpos Adrasan’ı ayıran Musa Dağı’nda bulunan ve henüz koruma altına alınmamış tarihi kalıntılar. Bunların dışında doğa yürüyüşleri, atv turları, kano, geceleri sabahın ilk ışıklarına kadar müzik eğlence. Hepsinden özeli ise tekne turu gezileri. Bu arada Olympos ta nerede kalırım diyorsanız Olympos Butik Otel tavsiye edeceğimiz işletmelerden birisidir..

  Olimpos tekne turu gezisi yapmadan tatilinizi bitirmeyin. Mesela Ceneviz Koyu denen bir cennet var ve buraya karadan gidilemiyor, yani tek ulaşım tekne ve gittiğinizde dünyada hala böyle güzellikler kaldı mı diyorsunuz. Bunun gibi bir çok koy var özellikle keşfetmeyi sevenler için tekne turu harika bir aktivite. Elbette bu yazıyı Suluada Teknesinin internet sayfasından yazıyor olmam tesadüf değil. Adrasanlı Yusuf Kaptan bu işin erbabı. Teknesi Suluada ile sizi gün içinde en uygun saatlerde en uygun koylara götürüyor. Öyle ki bir çok koyda sadece sizin tekneniz oluyor, sanki sahili sizin için satın almışlar gibi. Yusuf Kaptanla tanışır tanışmaz sıcakkanlı yaklaşımı sayesinde çok uzun zamandır tanıyor hissi ediniyorsunuz. Bu sayede teknede bütün gün size özel bir tur keyfiyetine geçiyor. Olimpos’ta tatil yapanlar için tekne turu olayını şiddetle tavsiye ederiz. Artı paranız ve yanınızda sevgiliniz varsa gece Adrasan’dan veya Olimpos’tan mehtap turuda yapabilirsiniz. Hayatınızın en romantik gecesini geçireceğinizden emin olabilirsiniz..

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Anti-Spam Quiz: